Rotary klub Maribor bo letošnjo, že 26. Rotarijsko trgatev, družabno srečanje, pripravil 26. 9. 2020.
Tradicionalno se bomo ob 11. uri zbrali pred najstarejšo trto na svetu “STARO TRTO” na Lentu v Mariboru. Nato se bomo odpravili na Vinarstvo in turizem Markuš, Malečnik 255, 2229 Malečnik, kjer bomo imeli malico
z degustacijo vin in trgatev. V popoldanskih urah sledi kosilo in druženje.
Udeležba na tem veselem rotarijskem srečanju nas bo stala 50,00 € po osebi.

Rotarijci smo zelo ponosni in zadovoljni, da smo lahko nekaj let živeli in sodelovali z našim olimpionikom Leonom Štukljem. Njegova modrost, pravičnost in poštenost so nas plemenitile kot ljudi in rotarijce. Ob njegovi stoti obletnici življenja je Rotary klub Maribor skupaj z njim 12. februarja 1999 ustanovil FUNDACIJO LEONA ŠTUKLJA, ustanovo za štipendiranje, ki bo hkrati varovala ime in osebnostni lik tega velikega človeka in rotarijca. Namen fundacije je štipendiranje dijakov, študentov in podiplomcev iz vse Slovenije, ki dosegajo nadpovprečne študijske uspehe, ob hkratnem uspešnem sodelovanju na področju športa, kulture in humanitarnih dejavnosti.

Vsako leto je bilo podeljenih najmanj 10 štipendij v višini 150,00 € mesečno,
v vseh letih več kot 333.000,00 €. Izkupiček letošnje trgatve tudi
letos namenjamo rotarijski Fundaciji Leona Štuklja.